Anaçlarımız

anaclar-fotograf

YATIRIMINIZA TOPRAK KOŞULLARINIZA EN UYGUN FİDANI SEÇEREK BAŞLAYIN.

DOĞRU ANAÇ = KALİTELİ, VERİMLİ ve İSTİKRARLI ÜRETİM

Filoksera ve nematodlarla bulaşık alanlarda Amerikan asma anacı kullanımı zorunludur. Türkiye bağ alanlarının tamamına yakını filoksera ile bulaşık kabul edilmektedir. Bağa özgü olan bu toprakaltı zararlıları köklerde emgi yaparak kök faaliyetini olumsuz şekilde etkilerler ve bağın verimden düşmesine ve yok olmasına kadar olan bir süreci başlatırlar.

filoksera-zarari

YERLİ (AŞISIZ, AKILLI, vb.) ASMA FİDANLARI FİLOKSERAYA KARŞI DAYANIKLI DEĞİLDİR.

Filoksera ve nematod sorunlarıyla karşılaşmamak için Amerikan asma anaçları üzerine aşılanmış, AŞILI ASMA FİDANI kullanımı zorunludur.

AŞILI FİDAN TERCİH EDEREK SADECE FİLOKSERA VE NEMATODLARDAN KORUNMUŞ OLMAZSINIZ AYNI ZAMANDA TOPRAK KAYNAKLI STRESLERE (Kuraklık, kireç, tuzluluk, vb.) KARŞI DA ÖNLEMİNİZİ ALIRSINIZ.

Tekbağ Fidancılık Ltd. Şti. olarak, Türkiye bağ alanlarındaki farklı tipteki topraklara uyum sağlayan, kurağa, kirece, tuzluluğa, filoksera ve nematodlara dayanımı olan Amerikan asma anaçlarının aşılı fidan üretimlerini yapmaktayız.

TEKBAĞ FİDANCILIK LTD. ŞTİ. TÜRKİYE’ DE RAMSEY ANACINA AŞILI FİDAN ÜRETİMİ YAPABİLEN TEK FİRMADIR.

Tekbağ mühendisleri, başta toprak analizinize göre koşullarınızı değerlendirerek anaç ve çeşit tercihinizi yapmakta, adaptasyon, afinite, dikim uygulamaları, kültürel uygulamalar, bitki koruma uygulamaları vb. konularda bölge ve iklim koşullarınıza en uygun yöntemleri sizlere sunmaktadır.

Tekbağ Fidancılık Ltd. Şti. bünyesinde üretimde kullanılan Amerikan asma anaçları ve özellikleri;Ramsey


41 B


1103 Paulsen


110 R


140 RU


5 BB


1616 C


1613 C


Fercal


44-53 M