Hakkımızda

1-resim

Tekbağ Ltd. Şti. 24 Ocak 1995 yılında Manisa’da kurulmuş olup, o tarihten itibaren çalışmalarını sürdürmektedir. Bizim belirlemiş olduğumuz yol, bağcılık alanında yapılan araştırma sonuçlarını takip ederek yeni ve doğru uygulamaları bağcılık alanlarına aktarmak, bu sayede bölge ve ülke bağcılığına katkıda bulunmaktır. Bu anlamda üstlendiğimiz rol, bağcılığın temeli olan fidan üretimi konusundadır. Bu konuda sahip olduğumuz tecrübemizi en iyi ve en doğru şekilde üreticilere aktarmak en önemli amacımızdır.

Fidan seçimi yapılırken, mutlaka toprak analizi sonucuna göre anacın belirlenmesi, iklim ve pazar değerine göre de çeşit seçiminin yapılması gerekmektedir. Yanlış fidan seçimi sonucunda, kalite ve verim direkt olarak düşmektedir.

Biz son yıllarda fidanlarımızı yongalı göz aşısı tekniği ile üretmekteyiz. Bu aşı tekniğine geçmemizin nedenlerinden birisi, tüplü fidanların arazi koşullarına daha başarılı şekilde adaptasyonunun sağlanmasıdır. Diğer bir neden ise fidanı satın alan üretici, hem anaç çeşidinin yeşil sürgününü hem de kültür çeşidinin yeşil sürgününü o yıl arazi koşullarında görebilmektedir. Bu satın aldığı fidanın ismine doğru olduğunun bir garantisidir. Firmamız, Ege Bölgesi’nde faaliyet göstermesi nedeniyle başta bu bölge olmak üzere tüm bağ bölgelerimiz için uygun kurutmalık, sofralık ve şaraplık çeşitler üzerinde çalışmaktadır. Ancak son yıllarda tüketici pazarlarda rağbet gören çekirdeksiz kurutmalık ve sofralık çeşitler üzerinde yoğunlaşılmıştır. Bunun yanında istenen çeşitlerin de üretimini yaparak sizlere teslim etmekteyiz. Fidanlarınızı zamanında, ismine doğru ve standartlara uygun bir şekilde üretip, sizlere sunmaktayız. Uzun dönemde amacımızise fidan üretimini yaptığımız tüm kültür çeşitlerinin klon düzeyinde olmasını sağlamak ve ülke bağcılığına maksimum faydayı verebilmektir. “BİLİM ÇİFTÇİNİN HİZMETİNDE” sloganımızı tekrarlıyor, kazançlı ve istikrarlı üretim yılları diliyoruz…