Tekbağ Ailesi

tekbag_ailesi

1995 yılında Manisa’da kurulan ‘Tekbağ Fidancılık Tarım San. ve Tic. Ltd. Şti.’, Ege Bölgesi’nde üreticilere aşılı asma fidancılığı kapsamında ‘ismine doğruluk, dürüstlük ve hizmet’ anlayışıyla yola çıkmıştır. O günden bugünlere; kuruluş anlayışından vazgeçmeden, sürekli artan kapasite, yenilik ve standartlarıyla siz değerli üreticilerin de destekleriyle emin adımlarla gelmiştir.

Türkiye bağ alanlarının filoksera ve nematodlarla bulaşık olması aşılı asma fidanı kullanımını zorunlu kılmıştır. Ayrıca modern bağcılıkta aşılı asma fidanı kullanımı; toprak altı zararlılara (filoksera, nematod) ve toprak streslerine (kuraklık, kireç, tuzluluk, vb.) karşı dayanımın yanında, verim ve kalitenin yakalanması için tüm dünyada ve artık ülkemizde de kabul edilen vazgeçilmez bir uygulama ve avantajdır. Tekbağ Ailesi olarak aşılı asma fidanının avantajlarını sizlerle buluşturmak, ismine doğru-standart ve kaliteli bir anlayışla siz değerli üreticilerden gelen fidan talebini güvence altına almak, sektörle ilgili tüm dünyadaki yeni yaklaşımları takip ederek Türkiye Bağcılığı’na kazandırmak  bizim en önemli görevlerimizdir.

Yongalı göz aşısı tekniği ile aşılı asma fidanı üretiminde Türkiye ve Dünya’da bir ilk olan Tekbağ Fidancılık Ltd. Şti., kendine özgü üretimiyle tüplü ve açık köklü aşılı asma fidanında iddialı bir konumdadır. Tekbağ Ailesi, bu iddiasını korumak ve gelecek kuşaklara da aktarabilmek yani sürdürülebilir kılmak için, siz değerli üreticileri daima en yüksek kalitede ve standartta fidanlarla buluşturmaya devam edecektir.

Ülkemizin bağ açısından kazandıran bir ekolojisi ve avantajları bulunmaktadır. Bu avantajları daha da arttırarak gelecek nesillerle de buluşturabilmek için, bağcılığa giriş noktası olan fidan seçimi konusunda son derece titiz ve dikkatli davranmanızı temenni ediyor, Manisa/Şehzadeler/Yukarı Çobanisa Mahallesi’nde bulunan fidan üretim tesisimize siz değerli üreticilerimizi bekliyoruz.

Tüm üreticilerimize verimli, kaliteli ve istikrarlı üretim yılları diliyorum.

 

Niyazi KACAR

Ziraat Yüksek Mühendisi

Firma Sahibi